PODSUMOWANIE PAŹDZIERNIKA 2021

przez | 31 października 2021

Październik minął spokojnie, na początku miesiąca kilka dni spędziliśmy w Guadalajarze, stolicy stanu Jalisco, najbardziej znanego z produkcji tequili. Jest to drugie po stolicy Meksyku najbardziej zaludnione miasto. Zostało założone przez hiszpańskich kolonizatorów w 1532 roku i dość szybko stało się ważnym ośrodkiem handlowym i kulturalnym. Symbolem Guadalajary są dwa lwy, wspinające się na drzewo, które znajdują się w herbie miasta.

Obecnie Guadalajara najbardziej kojarzy się z muzyką mariachi i pysznym meksykańskim daniem o nazwie “birria”, czyli duszonym bardzo aromatycznym mięsie. Potrawę najczęściej przygotowuje się z wołowiny, a restauracje specjalizujące się w jej przygotowaniu noszą nazwę “birreria”. Centrum miasta obejmuje kilka połączonych ze sobą placów z licznymi kościołami, fontannami, ratuszem, teatrem i muzeami.

Oprócz centrum miasta warto odwiedzić jedną z podmiejskich dzielnic o nazwie Tlaquepaque. To urocze miasteczko, pełne malowniczych uliczek, galerii sztuki, kawiarni i restauracji o interesującym wystroju.

Mam nadzieję, że październik był miłym miesiącem 🙂 Pozdrawiam serdecznie życząc Wam udanego listopada 🙂

10 komentarzy do „PODSUMOWANIE PAŹDZIERNIKA 2021

 1. Królowa Karo

  Mój październik niestety będę wspominać pod znakiem straty, bo straciłam bezpowrotnie moją miłość i najlepszego przyjaciela zarazem. Uczę się żyć na nowo. I oddychać na nowo. Oby listopad przyniósł spokój.

  Odpowiedz
  1. Magda Autor wpisu

   Bardzo mi przykro, mam nadzieję, że listopad będzie lepszy 🙂
   Pozdrawiam serdecznie,
   M

   Odpowiedz
 2. Edyta

  Takie posty dodaja mi nadziei, ze swiat jest piekny i tyle jeszcze jest do zobaczenia, sprobowania…Piekne zdjecia, pozdrawiam serdecznie 🙂

  Odpowiedz
 3. Lonna

  Piękne zdjęcia 🙂 Mi październik upłynął pod znakiem dużej ilości pracy, ale udało mi się też dwa razy wyskoczyć do kina 🙂

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *